آموزشی

راهنمای خرید دانه قهوه برای علاقه مندان قهوه

دانه قهوه

دوستداران قهوه در همه جای دنیا به دنبال خرید دانـه های قـهوه باکیفیت ، خوش طعم و جذاب هستند. هزاران انتخاب در مورد خرید دانه قهوه خوب وجود دارد. اما اگر اشتباه انتخاب کنید قـهوه شما با کیفیت نخواهد بود و در نهایت و پول شما هدر می رود! ما به عنوان یک جامعه تلاش می کنیم اطلاعات نادرست موجود در بازار تولید لوازم خانگی را ساده کنیم تا بتوانید در مورد خرید و تهیه قهوه با کیفیت شگفت انگیز (بدون نیاز به آموزش به عنوان یک باریستای حرفه ای) آگاهانه تصمیم بگیرید.

در این مقاله ما به بررسی انواع دانه قهوه می پردازیم. این کار انتخاب دانـه های قـهوه مناسب را آسان کرده و در نهایت طعم قـهوه شما بسیار بهتر خواهد کرد. همچنین خطای رایج در “انتخاب دانه قهوه” را که بیشتر دوستداران قـهوه هنگام سفارش آنلاین مرتکب می شوند ، ذکر خواهیم کرد. با دلونگی همراه شوید…

بهترین دانه های قهوه برای شما کدامند ؟

بهترین دانـه قـهوه مربوط به افرادی است که به نوشیدن قهوه با کیفیت اهمیت می دهند. طعم های مختلف قهوه قبلا فقط طعم قهوه را داشت ، کاملاً ساده ، به طور کلی یک بعدی و اغلب تلخ بود. اما همه چیز مثل گذشته نیست. یک عالمه عطر و طعم قهوه در جهان وجود دارد

طعم قهوه در گذشته کاملاً ساده بود ، به طور کلی یک بعدی و اغلب تلخ بود. اما همه چیز مثل گذشته نیست. در دهه 1980 ، تعداد انگشت شماری در سراسر جهان در حال کشف این بودند که اگر از روش معمول تهیه قـهوه کنار روند و قـهوه را کمی سبک تر تفت دهند ، می توانند طعم های بسیار منحصر به فرد و خوشمزه ای را در قهوه های خود به وجود آورند. دانـه قـهوه یک محصول کشاورزی است ، در حقیقت دانـه های یک میوه کوچک هستند که در یک گیاه بوته مانند رشد می کند. دانـه های قـهوه در یک مزرعه – و نه کارخانه – برداشت و فرآوری می شوند. همانند بسیاری از محصولات کشاورزی ، دانه قهوه تازه ، از طعم واضح و متمایزی برخوردار هستند. انواع دانه قهوه عبارتند از :

  • دانه های قهوه عربیکا

شما احتمالاً نام این دانه قهوه را شنیده اید. قهوه عربیکا بیش از 60٪ تولید قهوه در جهان را تشکیل می دهد. دانه عربیکا به راحتی تحت تأثیر محیط خود قرار می گیرد و مستعد بیماری است. باید با احتیاط فراوان پرورش داده شود. عربیکا یکی از محبوب ترین دانه های قهوه است و اغلب در مقادیر زیادی کاشته می شود. برای دم کردن قهوه با کیفیت در خانه ، به دنبال قهوه عربیکا Arabica با اسیدیته پایین باشید. توجه داشته باشید که قهوه عربیکا به صورت خنک یا با خامه کم سرو می شود. البته بهتر است به صورت گرم سرو گردد.

  • دانه های قهوه روبوستا

احتمالاً نام  قهوه روبوستا Robusta را شنیده اید زیرا در رده دوم قهوه های تولید شده در جهان قرار دارد. دانه های قهوه روبوستا در مقایسه با دانـه های عربیکا مقدار بیشتری کافئین دارند. در حقیقت ، کافئین باعث استحکام گیاهان روبوستا می شود! دانـه روبوستا Robusta با کیفیت بالاتر دارای بافت صاف ، اسیدیته کم و غالباً دارای نشانه هایی از شکلات هستند که با مشخصات طعم آنها مرتبط می باشد. برای داشتن بهترین تجربه نوشیدن قهوه در خانه ، قهوه Robusta را بخرید که اطلاعاتی در مورد نحوه پرورش آن داشته باشید. این یک قهوه مناسب برای دوستداران خامه و شکر است.

  • دانه های قهوه لیبریکا ( Liberica )

قهوه لیبریکا تنها دانـه های قـهوه در جهان هستند که شکل نامنظمی دارند. گفته می شود که این دانـه قـهوه عطر و بویی منحصر به فرد متشکل از رایحه های گل و میوه دارد ، کسانی که قـهوه لیبریکا نوشیده اند می گویند که هیچ قهوه ای شبیه لیبریکا نیست. به گفته برخی از افراد ، حتی مزه قـهوه را هم ندارد.

  • دانه های قهوه اکسلسا ( Excelsa )

اکسلسا بیشتر در جنوب شرقی آسیا رشد می کند و فقط 7 درصد از گردش قهوه در جهان را تشکیل می دهد. این ماده طعم و پیچیدگی بیشتری به قهوه می دهد.گفته می شود که اکسلسا Excelsa به نوعی دارای نت های تیره و برشته است. این قهوه دارای طعمی خاص و عطری مشابه چوب می باشد.

رمز و راز نوشیدنی های قهوه ، سراسر جهان را به تلاش برای جستجوی انواع مختلفی از دانه های قهوه سوق می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *