آموزشی

هر آنچه که باید در رابطه با آسیاب قهوه بدانید

آسیاب قهوه

قهوه نوشیدنی ای است که برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد ، از نوشیدن آن در اول صبح تا یک نوشیدنی گرم و خوشمزه در طول روز. به همین دلیل انواع مختلفی از قهوه وجود دارد که می تواند نیازهای همه دوست داران قـهوه را تأمین کند. با این حال ، همه از نحوه تهیه یک فنجان قـهوه که شامل تمام رایحه های ارائه شده از دانه های قـهوه است ، آگاهی ندارند. تهیه قـهوه در کیفیت محصول نهایی بسیار تاثیرگذار است. نوشیدن یک فنجان قـهوه عالی نتیجه عوامل مختلفی است که از جمله آنها می توان یک دستگاه قهوه ساز مناسب مانند قهوه ساز دلونگی و اسپرسوساز دلونگی برای تهیه قهوه و مهم تر از آن ، به آسیاب قهوه اشاره نمود.

یک آسیاب قهوه را می توان جداگانه خریداری کرد ، یا می توانید آن را از قبل در دستگاه قهوه ساز مورد نظر نصب نمایید ، مانند دستگاه های دانه قـهوه. امروزه ، بیشتر مردم وقت زیادی را صرف تهیه یک قهوه ، ریختن دانه های قـهوه در چرخ و استفاده از قـهوه ریز خرد شده برای دم کردن نمی کنند.

استفاده از آسیاب قهوه چه اهمیتی دارد ؟

آسیاب قهوه ابزاری است که در استخراج عطر و طعم و مزه از دانه های قهوه از اهمیت بالایی برخوردار است و امکان تهیه قهوه خوشمزه و با کیفیت بالا را فراهم می کند. در بیشتر موارد ، آسیـاب قـهوه بر کیفیت دم کردن قهوه بسیار تاثیر است ، اگرچه بیشتر مردم معتقدند که آسیـاب تنها ابزاری نیست که یک فنجان قهوه خوشمزه را فراهم می کند ، با این وجود تهیه آسـیاب دانه قـهوه مناسب و با کیفیت بسیار مهم است.

آشنایی با انواع آسیاب دانه قهوه

با پیشرفت و تکامل فناوری ، انواع دستگاه های آسیـاب دانه قـهوه توسط برندهای مختلف طراحی و ساخته می شوند . در ادامه مطلب به معرفی انواع اصلی آسیـاب دانه قـهوه می پردازیم که می تواند درک بهتری از فن آوری های مختلف مورد استفاده در هنر آسیـاب قـهوه و همچنین اهمیت چنین دستگاه هایی در فرآیند دم آوری قهوه را بیان کند.

آسیاب دانه قهوه تیغه ای

آسیاب قهوه تیغه ای Blade را می توان با مخلوط کن مقایسه کرد به این معنا که آنها دانه های قـهوه را با استفاده از تیغه های کوچک برش می زنند. این نوع آسیـاب دانه قـهوه ارزان است و به همین دلیل است که فناوری مورد استفاده در آنها پیچیده نیست. آسیـاب های تیغه ای به افراد تازه کار و افرادی که مایل به خرید دستگاهی هستند که کار را با آسان است ، توصیه می شود. برای این منظور ، آسیـاب های تیغه ای ابزار مناسبی هستند و به عنوان یک وسیله اضافی می توان علاوه بر دانه های قـهوه ، چیزهای دیگری را نیز با آن خرد کرد.

آسیاب قهوه دستی

آسـیاب قهـوه دستی ، آسیاب های کوچکی و ارزان قیمت هستند ، اما قیمت آنها کمی بیشتر از آسیاب تیغه ای است. مزیت اصلی آسیاب دستی نسبت به آسیاب تیغه ای اندازه آنهاست ، اما در آسیاب کردن مقادیر بیشتر قهوه نیز کارآیی بیشتری دارند و در صورت استفاده بیش از حد ، دانه ها را نمی سوزانند. در این نوع آسیاب قهوه این امکان وجود دارد که اندازه آسیاب را که برای افراد قهوه خور که می خواهند نوشیدنی خود را به روشی خاص سرو کنند ، تنظیم کنند.

آسیاب دانه قهوه مخروطی

آسیاب قهوه دندانه ای قیفی یا مخروطی از پیشرفته ترین آسیاب ها هستند که تجربه دقیق و آسان تری را برای آسیاب کردن ارائه می دهند. چرخ های دندانه ای دیسک و مخروطی با شیارهایی مشخص می شوند که می توان آنها را در دیسک ها یا مخروط ها پیدا کرد و به این ترتیب دانه های قهـوه می توانند به این فضا راه پیدا کرده و به شکل بهتری آسیـاب شوند. نتیجه این است که به دلیل لبه های تیز شیارهایی که دانه ها را به طور موثرتری برش می دهند ، دانه قهـوه بهبود می یابد. در نتیجه فن آوری و کارایی بهتر ، آسیاب قهوه دندانه ای قیفی و مخروطی گران ترین دستگاه از این سه دستگاه است ، اما اگر به دنبال آسیـاب کردن قـهوه با کیفیت بالا هستید ، این نوع آسیـاب برای تجربه بهتر آسیاب قهوه توصیه می شود.

آسیاب قهوه دندانه ای

در این دستگاه دانه‌ های قهوه در میان چرخ دنده‌ ها قرار می گیرند و با حرکت در آن ها خرد می شوند. با استفاده از دکمه‌ های تعبیه شده بر روی این دستگاه این امکان برای شما فراهم می شود که بتوانید دانه ها را به میزان مناسب نوع قهـوه آسیـاب کنید. با خرید آسیـاب قـهوه دندانه ای پودر یکنواخت‌ تر و کنترل و دقت بیشتری را نسبت به آسیـاب های تیغه ای در اختیار خواهید داشت. این دستگاه نسبت به آسیـاب قهـوه تیغه ای صدای کمتری تولید می‌کند.

اکثر تأمین کنندگان دستگاه های لوازم جانبی قهوه مانند آسیاب قهوه را ارائه می دهند. آسیاب قهوه و دستگاه های قهوه ساز می توانند هر دو ابزاری باشند که برای تجربه نوشیدن قهوه باکیفیت و اگر اینها از نظر کیفیت و عملکرد با هم برابر باشند ، در نتیجه احتمال بیشتری وجود دارد که نتیجه نهایی از کیفیت بهتری برخوردار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *