آموزشی

دانستن تفاوت دستگاه قهوه ساز در مقابل دستگاه اسپرسوساز

تفاوت دستگاه قهوه ساز و دستگاه اسپرسوساز

یکی از راه های شناخت تفاوت قهوه ساز و دستگاه اسپرسو شناخت تفاوت قهوه و اسپرسو است. هر نوع دستگاهی متفاوت عمل می کند و فرآیند مختلفی از تجربه دم نمودن قهوه را ایجاد می کند. دستگاه قهوه ساز و اسپرسوساز برای تهیه عالی ترین نوشیدنی طراحی شده است. اما در نهایت ، سلیقه شخصی مهم است و نقش زیادی در تهیه قهوه دارد. در حقیقت اسپرسو یک نوشیدنی اصیل ایتالیایی است که در سراسر جهان محبوب و مورد توجه دوستداران قهوه قرار گرفته است. برای تهیه آن ، باریستا تقریباً مقدار کمی از آب در حال جوش را با دانه های قهوه که قبلا خرد شده اند ، تحت فشار قرار می دهد.

برخی از سوالات ممکن است برای شما خجالت آور باشد که بپرسید. بله ، شما یک علاقه مند به قهوه هستید ، اما ممکن است قبل از درک کامل معنای موجود در آن ، اصطلاحی یاد گرفته باشید. هیچ مشکلی ندارد ، ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم در مورد قهوه سوالات شرم آوری وجود ندارد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در رابطه با تفاوت دستگاه قهوه ساز و اسپرسوساز در اختیار شما قرار دهیم، با دلونگی همراه باشید…

تفاوت دستگاه قهوه ساز و دستگاه اسپرسوساز

دستگاه قهوه ساز و اسپرسوساز کاملا متفاوت هستند. با وجود طیف وسیعی از دستگاه های قهوه ساز ، چگونه تصمیم می گیریم بهترین گزینه برای ما کدام می باشد؟ بسیاری از افراد ممکن است برای کسب و کار خود به دنبال تهیه دستگاه قهوه ساز یا اسپرسوساز باشند در حالی که برخی افراد خرید قهوه جوش روگازی را انتخاب می کنند. مزایای هر یک از دستگاه های قهوه ساز و اسپرسو چیست و کدام یک برای ما بهترین است؟ دستگاه های قهوه ساز و اسپرسوساز را می توان بر اساس روش تهیه آن طبقه بندی نمود.

تفت دادن

تفت دادن دانه های قهوه با هدف روش دم آوری انجام می شود. معمولاً دانه قهوه سبک تر خواهد بود بنابراین اسیدیته خود را حفظ می کند. در طرف دیگر ، اسپرسو معمولاً بو داده می شود که در نتیجه لوبیا تیره تر ، با طعم غنی تر خواهد بود. عطر و طعم قوی همان چیزی است که اسپرسو را مشهور نموده است. اسپرسو همچنین به اندازه کافی قوی است به همین دلیل با شیر مخلوط می شود و در نهایت لاته و کاپوچینو ایجاد می کند.

سنگ زنی

تفاوت در واقع در بافت قهوه است. برای دستگاه اسپرسو ، قهوه خوب و پودر است. در همین حال ، برای دستگاه قهوه ساز از قهوه درشت و آسیاب شده استفاده می شود.

دم کشیدن

دستگاه اسپرسو کمتر از 30 ثانیه دم می کند و می ریزد ، زیرا قهوه اسپرسو آسیاب ریزتری دارد. در مورد قهوه ساز ، از قهوه قطره ای تر استفاده می شود ، بنابراین زمان دم کشیدن حدود ده دقیقه است.

فشار

فشار در دستگاه اسپرسو زیاد است و فقط در چند ثانیه آب را از طریق قهوه تحت فشار قرار می دهد. از طرف دیگر ، قهوه ساز به نیروی جاذبه بستگی دارد تا آب را به تدریج از فیلترها بکشد.

قیمت

به دلیل ویژگی محدود و عملکرد ساده ، قهوه ساز معمولاً ارزان تر است. اما ، اگر قهوه خود را به سبک باریستا دوست دارید ، توصیه می کنیم برای خرید دستگاه اسپرسوساز دلونگی با کیفیت عالی سرمایه گذاری کنید.

محتوای کافئین

در یک فنجان 225 میلی لیتری توسط دستگاه قهوه ساز ، کافئین موجود در حدود 95 میلی گرم و 165 میلی گرم در این بین است. در همین حال ، در یک فنجان 225 میلی لیتری توسط دستگاه اسپرسو ، کافئین موجود حدود 375 و 520 میلی گرم در این بین است. حال ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که اسپرسو و قهوه چه تفاوتی با یکدیگر دارند که در ادامه مطلب به آن اشاره خواهیم کرد.

تفاوت اسپرسو و قهوه چیست؟

 وقتی نوبت به آن می رسد ، روش دم آوری اسپرسو است که واقعاً آن را متمایز می کند. روش های دیگر دم کشیدن اسپرسو زمان بر است زیرا آنها به فیلتر کردن آب گرم از طریق قهوه های مورد استفاده متکی هستند. این بدان معناست که چند دقیقه بین شما و قهوه تازه زمان لازم است.

دستگاه های اسپرسو از طریق دانه های قهوه ریز آسیاب شده بسته بندی شده و فشار آب نزدیک به جوش قهوه اسپرسو را آماده می کنند. این روش تهیه اسپرسو در کمتر از سی ثانیه یک قهوه عالی و معطر با کافئین را به شما می دهد.

البته ، شما به دستگاه فانتزی نیازی ندارید. این روش فقط آماده سازی قهوه را آسان تر و دقیق تر می کند. بنابراین هیچ چیز مانع یادگیری نحوه تهیه اسپرسو بدون دستگاه اسپرسو نمی شود.

علیرغم اختلاف فشار بین روش های تهیه قهوه و اسپرسو ، آنها یک شباهت بسیار مهم دارند : دمای دم. دمای مناسب برای دم کردن هر قهوه بین 195 تا 205 درجه فارنهایت است. اگر دما بالا باشد ، قهوه یا اسپرسوی شما بیش از حد ممکن سوخته خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *