آموزشی

تفاوت اسپرسو ساز و قهوه ساز

تفاوت اسپرسو ساز و قهوه ساز

اگر از نوشیدن قهوه لذت می برید ، احتمالاً دستگاهی در خانه می خواهید که بتواند یک فنجان قهوه مناسب برای شما آماده کند. سوال این است که آیا شما باید یک دستگاه اسپرسو یا قهوه ساز را انتخاب کنید و اینکه چه تفاوتی دارند؟ با انتخاب یک دستگاه مناسب ، هر بار نوشیدنی عالی خود را دریافت خواهید کرد. دستگاه اسپرسو همان چیزی است که اگر می خواهید از اسپرسو برای نوشیدن یا استفاده در نوشیدنی های خاص استفاده کنید ، به آن نیاز دارید ، در حالی که دستگاه های قهوه ساز فنجان های معمولی قهوه تولید می کنند که می توانید به صورت تلخ آن بنوشید یا به آن خامه و شکر اضافه کنید. در این مقاله اطلاعاتی را در رابطه با تفاوت اسپرسو ساز و قهوه ساز در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد ، همراه ما باشید…

دستگاه اسپرسوساز چیست؟

دستگاه اسپرسو خانگی نسخه کوچکتری از دستگاه های اسپرسو است که در کافی شاپ ها یافت می شود ، بنابراین می توانید هر زمان که بخواهید قهوه با کیفیت باریستا تهیه کنید. دستگاه های اسپرسو با فشار قهوه آسیاب شده ، آب نزدیک به جوش قهوه اسپرسو را آماده می کند و این فشار است که به اسپرسو عطر و طعم غلیظی می بخشد. اغلب گفته می شود که 9 بار فشار نقطه شیرینی برای تهیه اسپرسو است. برخی افراد دستگاه های اسپرسو 15 بار قدرتمندتری را ترجیح می دهند ، اما اگر در تهیه اسپرسو با تجربه نباشید ممکن است قهوه شما کیفیت خود را از دست دهد.

شما می توانید بین دستگاه های اسپرسو اتوماتیک و نیمه اتوماتیک که بیشترین کار یا تمام کارها را با فشار دادن یک دکمه برای شما انجام می دهند ، یا دستگاه های اسپرسو دستی که کنترل را در دست کاربر دارند ، انتخاب کنید. در حالی که یک کاربر باتجربه می تواند قهوه استثنایی را با اسپرسوساز دستی هم درست کند ، هر فرد بی تجربه با مدل اتوماتیک بهتر می تواند کار کند ، مگر اینکه بخواهد تلاش خود را برای یادگیری دم نمودن قهوه بیشتر کند.

جوانب مثبت دستگاه اسپرسوساز

 • دستگاه های اسپرسو قهوه هایی غنی از کافئین تهیه می کنند ، نوعی که معمولاً فقط از کافی شاپ تهیه می کنید.
 • شما می توانید از دستگاه اسپرسوساز دلونگی برای تهیه نوشیدنی های خاص ، استفاده کنید ، بنابراین دستگاه های اسپرسو بسیار متنوع هستند.
 • اکثر دستگاه های اسپرسو دارای بازوی بخار برای گرم کردن و کف کردن شیر هستند.
 • فقط در مدت 20 تا 30 ثانیه می توانید یک اسپرسو عالی و خوش طعم تهیه کنید ، بنابراین برای نوشیدن قهوه معطل نخواهید شد.
 • برخی از دستگاه های اسپرسو برای دستگاه آسیاب دانه قهوه ساخته شده اند.

جوانب منفی اسپرسوساز

 • استفاده از دستگاه های اسپرسو دستی می تواند مشکل باشد.
 • دستگاه های اسپرسو می توانند گران قیمت باشند.

بهترین دستگاه های اسپرسو

هرکسی که به دنبال دستگاه اسپرسو با کیفیت و مقرون به صرفه است باید دستگاه اسپرسو 15 بار دلونگی De’Longhi  را در نظر بگیرد که استفاده از آن آسان است و نتایج مطلوبی را با توجه به قیمت مناسبی که دارد به همراه خواهد داشت.

دستگاه اسپرسوساز دلونگی یک مدل میان رده عالی با تنظیم درجه حرارت دقیق برای عطر و طعم بهینه است. اگر به دنبال یک پیشنهاد کاملاً اتوماتیک با کیفیت بالا هستید ، دستگاه اسپرسو دلونگی را امتحان کنید.

دستگاه قهوه ساز چیست؟

قهوه سازها از فرایندی استفاده می کنند که قهوه آسیاب شده با آب داغ مخلوط می شود. قهوه حاصل اغلب به عنوان قهوه قطره ای شناخته می شود. برخی از سازندگان قهوه سطح بالا ، دانه ها را برای شما خرد می کنند ، اما اکثر آنها نسبتاً ساده هستند. معمولاً با استفاده از مقادیر مختلف قهوه یا تغییر تنظیمات روی بدنه دستگاه ، مقدار قدرت قهوه را کنترل خواهید کرد. بسیاری از قهوه سازها از یک صفحه داغ برای گرم نگه داشتن یک قهوه استفاده می کنند.

جوانب مثبت قهوه ساز

 • قهوه سازان یک فنجان قهوه سیاه کلاسیک به شما می دهند که در صورت انتخاب می توانید شیر ، خامه ، شکر یا شیرین کننده به آن اضافه کنید.
 • می توانید قهوه سازهایی با تایمر پیدا کنید که بتوانند هنگام بیدار شدن قهوه شما را آماده کنند.
 • اکثر سازندگان قهوه می توانند یکباره حجم زیادی قهوه درست کنند ، که برای خانوارهایی که قهوه زیادی می نوشند بسیار مناسب است.
 • دستگاه های قهوه ساز دلونگی دارای قیمت مناسب هستند.

جوانب منفی قهوه ساز

 • نمی توانید با قهوه ساز نوشیدنی های اسپرسو یا مخصوص تهیه کنید.
 • قهوه سازان قطره ای در تولید قهوه نسبتاً کند عمل می کنند.
 • وقتی قهوه را روی گرم می گذارید تا گرم شود ، ممکن است تلخ شود.

بهترین دستگاه های قهوه ساز

قهوه ساز دلونگی با مدل های متنوع قابل برنامه ریزی است. این قهوه ساز می تواند قهوه ای گرمتر از قهوه ساز معمولی شما تولید کند بدون اینکه در طعم آن خدشه ای ایجاد نماید. حال با توجه به تفاوت اسپرسو ساز و قهوه ساز می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *