آموزشی

کدام نوع دستگاه قهوه ساز خانگی برای شما مناسب است؟

دستگاه قهوه ساز

انواع مختلفی از دستگاه های قهوه ساز خانگی در بازار موجود است. برای کسانی که تجربه استفاده از آنها را ندارند ، دشوار است که تصمیم بگیرند کدام دستگاه مناسب خواهد بود. ممکن است شما دستگاهی با کاربری آسان ، اتوماتیک و کارآمد بخواهید ، یا بالعکس دستگاهی را انتخاب کنید که امکان کنترل مستقیم شما را فراهم می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف دستگاه های قهوه ساز خانگی ، و مواردی که آنها را از هم متمایز می کند ، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

هر آنچه که باید در رابطه با دستگاه قهوه ساز خانگی بدانید

دستگاه های اسپرسو برای اولین بار در سال 1884 در ایتالیا اختراع شده اند. این دستگاه ها در طول قرن های 20 و 21 جزء لوازم ضروری و اصلی کافه ها بوده اند. با این حال مدل های زیادی وجود دارد که برای مصارف خانگی نیز مناسب هستند. اوریماس می گوید: “مزیت اصلی دستگاه اسپرسوساز دلونگی خانگی این است که این دستگاه توانایی یادگیری بیشتر در مورد دم کردن قهوه را فراهم می کند. به علاوه به باریستاها کمک می کند تا مهارت های خود را در خانه توسعه دهند و بهبود بخشند و تهیه انواع نوشیدنی های با کیفیت را افزایش دهد. علاوه بر باریستاها افراد مبتدی هم می توانند تهیه قهوه با استفاده از دستگاه قهوه ساز خانگی را آزمایش کنند و در عین حال به شما امکان می دهد بسیاری از پارامترها را به طور مستقیم تنظیم و کنترل کنید.

دستگاه های اسپرسو ساز خانگی در اشکال و اندازه های گوناگونی توسط برندهای مختلف هم چون دلونگی طراحی و تولید می شوند. اما به طور کلی در اندازه بزرگ هستند. برخی از دستگاه های اسپرسوی خانگی رده بالاتر نیز ممکن است به لوله کشی احتیاج داشته باشند که این امر می تواند هزینه بر باشد. دستگاه های اسپرسو معمولاً به چهار دسته مجزا تقسیم می شوند :

  1. اسپرسوساز دستی : در دستگاه های اسپرسو دستی اهرم یا پمپ دستی تعبیه شده است تا آب را از طریق مخزن به قهوه شما وارد کنند.
  2. اسپرسوساز نیمه اتوماتیک : اکثر دستگاه های اسپرسو خانگی به صورت نیمه اتوماتیک هستند. هنگام استفاده از دستگاه نیمه اتوماتیک ، قهوه را آسیاب می کنید و برای تهیه قهوه دکمه تعبیه شده بر روی دستگاه را فشار می دهید. دستگاه نیمه اتوماتیک امکان کنترل بر روی انواع پارامترهای قهوه ساز و اسپرسوساز را می دهد.
  3. اسپرسوساز اتوماتیک : دستگاه های اسپرسوساز اتوماتیک تا حد زیادی یکسان هستند ، اما یک تفاوت اساسی دارند. در حالی که برای شروع و توقف جریان آب با دستگاه های اسپرسو نیمه اتوماتیک باید دکمه را دو بار فشار دهید ، دستگاه های اسپرسوساز اتوماتیک به صورت خودکار متوقف می شوند. این بدان معنی است که شما فقط باید یک بار دکمه را فشار دهید.

برای تهیه قهوه ساز دلونگی هرکدام از زیرمجموعه ها را که انتخاب کنید ، قادر به تهیه انواع نوشیدنی قهوه و اسپرسو (مانند کاپوچینو ، لاته و قهوه آمریکایی) خواهد بود. با این وجود ایجاد اسپرسوی با کیفیت در خانه به زمان و تمرین نیاز دارد. یکی از مهم ترین نکات برای کاربران دستگاه اسپرسو خانگی این است که هنگام تهیه قهوه مراقب باشند. به توجه به بررسی های انجام شده “بسیاری از افراد دریافتند كه قهوه مورد علاقه آنها بسته به میزان فشاری كه هنگام نوشیدن آن استفاده می كنند ، طعم متفاوتی دارد.”

برای کسانی که به دنبال قهوه با طعم عالی و با کیفیت و شدت کافئین و تلخی کمتری نسبت به اسپرسو هستند ، دستگاه های فیلتردار یا دم کن های دستی گزینه مناسبی خواهند بود. استفاده از آنها آسان است و در کل نوع دیگری از قهوه را ارائه می دهند. با این حال ، استفاده از نسبت قهوه و آب از پیش تعیین شده به شما کمک می کند تا بهترین خصوصیات قهوه را به نمایش بگذارید. لازم به ذکر است که نسبت قهوه به آب از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است ، اما نسبت قهوه به آب در حدود 1:16 اغلب توصیه می شود.

اگر یک روش فوق العاده راحت برای نوشیدن قهوه تازه آسیاب شده و دم کردن قهوه می خواهید ، دستگاه های قهوه ساز خانگی یک گزینه ایده آل است. اگر در درجه اول از آنها برای تهیه اسپرسو استفاده شود ، ممکن است از آنها به عنوان دستگاه های اسپرسو “فوق اتوماتیک” نیز یاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *