آموزشی

با فواید و مضرات قهوه آشنا شوید و شیوه درست مصرف قهوه را بیاموزید

نوشیدن قهوه

در بسیاری از موارد برای تهیه و نوشیدن قهوه از موکاپات استفاده می شود. ممکن است برخی از افراد اطلاعات کافی در رابطه با موکاپات نداشته باشند، در حقیقت موکاپات یک وسیله جمع جور است که با استفاده از آن می توانید به آسانی و در هر مکانی قهوه ای با کیفیت بالا و خوش طعم تهیه نمایید. اگر قصد تهیه قهوه با موکاپات یا موکااکسپرس را دارید به نکات ذکر شده توجه داشته باشید :

به منظور تهیه قهوه به پودر قهوه آسیاب شده، آب و موکاپات نیاز خواهید داشت. با توجه به ساختار موکاپات در ابتدا آب را در مخزن پایین بریزید، توجه داشته باشید که مقدار آب باید تا زیر سوپاپ موکاپات مورد استفاده باشد. هم چنین می توانید از آب سرد یا آب جوش استفاده کنید، دلیل استفاده از آب جوش این است که در  نهایت قهوه ای داغ خواهید داشت و از سوختن آن جلوگیری خواهد شد.

در مرحله بعدی پودر قهوه لاوازا را درون ظرف فلزی (بسکت موکاپات)که همانند قیف می باشد بریزید و بر روی موکاپات قرار دهید، سپس مخزن بالایی را به مخزن پایینی آن ببندید. در مرحله آخر موکاپات را بر روی شعله ای ملایم قرار دهید، به این نکته توجه داشته باشید که قهوه به هیچ عنوان نباید بجوشد یا قل بخورد.  

قهوه شما در زمان بسیار کوتاهی آماده خواهد شد. زمانی که موکاپات بر روی شعله قرار می گیرد، قهوه بالا خواهد آمد، آبی که درون مخزن ریخته شد، تمام می شود، در این صورت شما باشد حرارت را خاموش کنید و قهوه خود را میل نمایید. در ادامه مطلب با فواید نوشیدن قهوه آشنا شوید…

فواید نوشیدن قهوه چیست؟

یک بررسی از کارآزمایی های بالینی در سال 2017 نشان داد که نوشیدن قهوه به طور کلی در میزان معمول بی خطر است و به احتمال زیاد سلامتی را بهبود می بخشد

-گوارش

 یک بررسی در سال 1999 نشان داد که قهوه سوهاضمه ایجاد نمی کند ، دو بررسی از مطالعات بالینی بر روی افرادی که از جراحی شکم ، روده بزرگ داشته اند، نشان داد که مصرف قهوه برای تقویت عملکرد دستگاه گوارش پس از عمل بی خطر و بلکه موثر هم بوده است.

-مرگ و میر

 در سال 2012 ، انستیتوی ملی بهداشت – مطالعه رژیم غذایی و بهداشت AARP دریافت که مصرف بیشتر قهوه با خطر مرگ کمتری همراه است و کسانی که قهوه ی بیشتری می نوشند بیشتر از کسانی که قهوه نمی نوشند زندگی می کنند.

-بیماری قلب و عروقی

مصرف متوسط ​​قهوه یک عامل خطر برای بیماری عروق کرونر قلب نیست. در یک متاآنالیز در سال 2012 به این نتیجه رسیدند که افرادی که مقادیر متوسط ​​قهوه می نوشند ، از میزان نارسایی قلبی کمتری برخوردار بوده و بیشترین تأثیر هم برای کسانی که بیش از چهار فنجان در روز می نوشند ، دیده می شود.  یک متاآنالیز در سال 2014 به این نتیجه رسید که بیماری قلبی عروقی مانند بیماری شریان کرونر و سکته مغزی ، با سه تا پنج فنجان قهوه بدون کافئین در روز ، احتمال کمتری دارد. همچنین یک متاآنالیز در سال 2016 نشان داد که مصرف قهوه در بیمارانی که دچار سکته قلبی شده اند با کاهش خطر مرگ همراه است.

-بیماری پارکینسون

متاآنالیزها به طور مداوم دریافتند که مصرف طولانی مدت قهوه با کاهش خطر ابتلا به بیماری پارکینسون همراه است.

-سرطان

تحقیقات در مورد تأثیرات مصرف قهوه بر روی خطر سرطان به طور کلی نشان می دهد که هیچ تاثیری ندارد، یک بررسی در سال 2011 نشان داد که مصرف منظم قهوه تا 6 فنجان در روز خطر ابتلا به چندین نوع سرطان را تا حدودی کاهش می دهد.

قهوه و دنیای امروز

از زمان شروع مصرف قهوه به عنوان یک نوشیدنی در قهوه خانه همه مردم از هر کلاس و سطح تحصیلات از آن برخوردار بوده اند. قهوه خانه فضایی برای ملاقات و پاتوقی راحت ، جایی که همه در یک سطح قرار داشتند بوده است. امروزه در تمام دنیا قهوه خانه ها به عنوان مکانی راحت و مناسب برای قرارهای اول ، ملاقات با دوستانی که مدتهاست ندیده اید ، کار و مطالعه دیده می شوند. از آنجا که مردم قبلاً در قهوه خانه ها با یکدیگر کار می کردند ، اکنون از اینترنت برای کار با سایر نقاط دنیا در قهوه خانه ها (کافی شاپ ها) استفاده می کنند.

قهوه به عنوان یک نوشیدنی صبحانه در نظر گرفته می شود و این به دلیل خاصیت تحریک کننده آن است که به خوبی شناخته شده است.  بسیاری ادعا می کنند که تا وقتی فنجان قهوه صبحانه خود را نخورند “بیدار نیستند”.

قهوه را می توان در گوشه و کنار دنیا ، در قایق ها ، در هواپیماها و حتی در فضا یافت و نوشید.  قهوه سومین نوشیدنی محبوب جهان است.

داستان قهوه از اتیوپی آغاز شد و رشد آن کاملاً با گسترش قدرت های استعماری اروپا همراه بوده است. همه ی این داستان ها از برخی توت ها که بیش از 1100 سال پیش که به بزهای فلات اتیوپی انرژی می بخشند بوجود آمد.

امیدواریم مقاله فواید نوشیدن قهوه برای شما مفید بوده باشید در صورتی که قصد خرید دستگاه قهوه ساز دلونگی و اسپرسوساز دلونگی را دارید می توانید از طریق خطوط ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *