آموزشی

تفاوت قهوه کاپوچینو و لاته چیست؟

تفاوت کاپوچینو و لاته

کاپوچینو و لاته شاید محبوب ترین نوشیدنی در این کشور بعد از یک فنجان قهوه یا احتمالاً آب باشد. این دو نوشیدنی حاوی بسیاری از مواد تشکیل دهنده و اسپرسو هستند. آیا تفاوت این دو نوشیدنی را می دانید؟ احتمالاً می دانید کدام یک را دوست دارید ، در آخر این مطلب تفاوت بین کاپوچینو و لاته را یاد می گیرید. به نوعی مسئله تفاوت بین لاته و کاپوچینو به یک موضوع داغ برای انواع قهوه تبدیل شده است. چرا تشخیص این دو نوشیدنی بسیار دشوار است ؟ در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم…

تفاوت کاپوچینو و لاته چیست؟

قهوه همیشه موضوع گفتگو باقی خواهد ماند. تغییرات زیادی در روش های دم قهوه ایجاد شده است. یکی از چشم گیرترین تغییرات ، ظهور بسیاری از نوشیدنی های قهوه جدید می باشد. اما تفاوت این نوشیدنی های محبوب قهوه با شیر چیست؟ بیایید از پایه این دو نوشیدنی قهوه شروع کنیم : لاته و کاپوچینو.

کاپوچینو از ایتالیا می آید. لاته در کشورهای مختلف نام دیگری دارد ، اما در حقیقت لاته یک اختراع آمریکایی است. ما می خواهیم تفاوت این اسپرسوها را با شیر توضیح دهیم تا برای شما روشن شود که چه سفارش دهید یا درست کنید.

اساساً ، این نوشیدنی ها با توجه به بافتشان تعریف می شوند ، که با توجه به نسبت مواد تشکیل دهنده تعیین می شود : حجم کاپوچینو نسبت به لاته کف بیشتری دارد. البته هر دو نوشیدنی حاوی اسپرسو و دو ماده اضافی هستند : شیر بخارپز و شیر کف شده.

قبل از اینکه ما به جزئیات بپردازیم ، تفاوت های اصلی آن ها عبارتند از : یک کاپوچینو توزیع یکنواخت اسپرسو ، شیر بخارپز و شیر کف دار دارد. یک لاته دارای شیر بخارپز و یک لایه سبک کف است. یک کاپوچینو کاملاً لایه لایه است ، در حالی که در یک لاته اسپرسو و شیر بخارپز شده با هم مخلوط می شوند.

یکی از روش های آسان برای یادآوری این مسئله ترجمه کلمه latte از ایتالیایی به انگلیسی است : این به معنای ساده “شیر” است.

کاپوچینو و لاته (Caffè latte نیز نامیده می شوند) محبوب ترین نوشیدنی قهوه ایتالیایی هستند و هر دو با استفاده از شیر گرم تهیه می شوند. تفاوت در این است که کاپوچینو نسبت به کافه لاته با شیر بخار پز یا بافت کمتری تهیه می شود. در یک کاپوچینو ، اسپرسو و شیر / کف کل یک نوشیدنی 12 اونسی تقریبا 6 اونس را تشکیل می دهد. ما در ادامه سعی داریم نکاتی را در رابطه با تفاوت کاپوچینو و لاته ذکر کنیم که با توجه به سلیقه های افراد مختلف متفاوت می باشد.

لذت بردن از طعم و مزه شیر و حالت خامه ای

اگر علاقه مند به طعم و مزه شیر و خامه هستید قهوه لاته گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. با در نظر گرفتن تفاوت کاپوچینو و لاته در صورتی که به دنبال آرامش و لذت بردن از نوشیدن قهوه هستید توصیه می کنیم کاپوچینو را انتخاب کنید در غیر این صورت برای بیدار ماندن می توانید سراغ نوشیدن لاته بروید.

لازم به ذکر است که شما در صورت نیاز می توانید میزان اسپرسوی بیشتری به قهوه لاته خود اضافه نمایید ، اما اضافه نمودن اسپرسوی بیشتر نسبت صحیح این نوشیدنی را تغییر می دهد. بهتر است بدانید که لاته حاوی مقدار کمی میکروفوم می باشد به همین دلیل این قهوه خامه ای تر خواهد شد و در نهایت باعث می شود شما لذت بیشتری از نوشیدن قهوه ببرید.

با توجه به موارد ذکر شده در صورتی که نیاز دارید قهوه شما خانه ای تر باشد کاپوچینو گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. البته طعم خامه ای در کاپوچینو حس نمی شود.

اگر دنبال عطر و طعم بهتر هستید کدام گزینه را انتخاب کنید؟

عطر و طعم قهوه از جمله مواردی است که کسی نمی تواند تصمیمی در رابطه با آن بگیرد ، زیرا سلیقه افراد بسیار متفاوت است. برخی افراد ممکن است شیر گرم و خامه ای با مقداری قهوه انتخاب کنند و برخی دیگر قهوه ای با یک لایه نازک شیر پوشیده انتخاب می نمایند. توجه داشته باشید که افزودن شیر به قهوه علاوه بر اینکه باعث جذابیت آن می شود طعم تلخی قهوه را کاهش می دهد.

به صورت کلی نوشیدن لاته یا کاپوچینو کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و شما باید با توجه به ویژگی های خود و شناختی که از سیستم بدنی خود دارید نوشیدنی مورد نظر را انتخاب نمایید. با توجه به بررسی های انجام شده بسیاری از افراد به دنبال کاپوچینو می روند ، البته بسیاری از ما به دلیل ترس از اینکه ممکن است طعم نوشیدنی های دیگر را دوست نداشته باشیم به دنبال امتحان چیزهای جدید نمی نمی رویم. بنابراین ممکن است از دلایل محبوبیت کاپوچینو همین موضوع باشد.

جهت ثبت سفارش و خرید دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز دلونگی به سایت https://delonghi-ir.com مراجعه فرمائید یا از طریق شماره تماس 18 25 63 22 – 021 سفارش خود را نهایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *