آموزشی

تهیه قهوه اسپرسو خوشمزه و ساده در خانه

قهوه اسپرسو

بسیاری از مردم در مورد اسپرسو و کاپوچینو اطلاعاتی را می دانند ، اما نوشیدنی های بسیاری وجود دارد که می توانید با دستگاه اسپرسوساز دلونگی و اسپرسو آن ها را آماده کنید. امکانات بسیار زیادی وجود دارد که این امکان را به شما می دهند هر روز هفته بتوانید قبل از کار یا بعد از شام یک نوشیدنی متفاوت بخورید. یک قهوه اسپرسو ، بخشی ضروری از رژیم های روزانه بسیاری از افراد است. وقتی هنر اسپرسو سازی را به کمال رساندید ، با توجه به دستور العمل های خوشمزه مبتنی بر اسپرسو دوستان خود را تحت تأثیر قرار دهید ، نگران نباشید بسیار آسان تر از آن است که فکر می کنید!

دستورالعمل های تهیه انواع قهوه اسپرسو ESPRESSO

تهیه یک نوشیدنی قهوه به ویژه هنگامی که اصول دم آوری اسپرسو را به یک علم اختصاص دهید ، دشوار است. اگر بتوانید آن ها را ترکیب کنید ، می توانید تقریباً هر نوشیدنی را درست کنید. در حقیقت اسپرسو بنیاد انواع نوشیدنی های مخصوص قهوه است.

چیزی که افراد کمی درک می کنند این است که از هر دانه قهوه می توان برای تهیه یک قهوه اسپرسو استفاده کرد و بنابراین در یک دستور العمل نوشیدنی بر اساس اسپرسو استفاده می شود. اسپرسو به طور معمول یک دانه قهوه بسیار تیره می باشد. آنچه در پایان روز مهم است اطمینان از اینکه شما آسیاب مناسبی برای تجهیزات خود دارید ، که شامل انتخاب یک آسیاب قهوه مناسب برای دستگاه قهوه ساز دلونگی است.

اسپرسو به عنوان پایه و اساس انواع مختلفی از بهترین نوشیدنی های مخصوص قهوه است که معمولاً به عنوان نوشیدنی های اسپرسو شناخته می شوند و در کافی شاپ های جهان محبوب هستند. شناخته شده ترین و بهترین نوشیدنی های اسپرسو شامل کاپوچینو ، لاته (کافه لاته) و موکا (کافه موکا) است ، اگرچه موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد و به نظر می رسد هر کس دستور العمل مورد علاقه شخصی خود را دارد که علاقه مند است برای خود تهیه کند.

بسیاری از مردم از نوشیدنی های اسپرسو خود به عنوان یک میان وعده لذت می برند و تنقلات همراه با اسپرسو و نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو ، بیسکوت و کیک است. در ادامه دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه تهیه نوشیدنی های اسپرسو زیر آورده شده است ، با دلونگی همراه باشید…

کاپوچینو Cappuccino

یکی از مشهورترین نوشیدنی های قهوه اسپرسو موجود ، کاپوچینو هست. گرچه خوشمزه است اما تهیه آن آنقدرها هم که به نظر می رسد پیچیده نیست. در حقیقت ، بزرگترین تفاوت بین نوشیدنی های قهوه نحوه لایه شدن مواد اولیه مشابه است. قهوه کاپوچینو مشابه لاته است اما کاپوچینو کف بیشتری دارد و روی آن کف شکلات پودر شده ریخته می‌شود. یک شات اسپرسو بگیرید و داخل فنجان بریزید. شیر بخار داده شده را به آن اضافه کنید. روی شیر ۲ تا ۳ سانتی‌متر کف بریزید و در آخر روی کاپوچینو شکلات رنده شده بپاشید. توجه داشته باشید که برای تهیه کاپوچینو ، شما به شیر زیادی احتیاج نخواهید داشت.

لاته LATTE

لاته کاملا معکوس کاپوچینو است ، در ابتدا با توجه به سلیقه خودتون به مقدار یک شات اسپرسو ، قهوه را در بسکت اسپرسوساز بریزید. شیر بخار داده شده را به اسپرسو اضافه کنید. حالا لاته شما آماده است.

مواد اولیه بیشتری در لاته و سپس در کاپوچینو وجود دارد ، به همین دلیل می توانید لاته با طعم های مختلف تهیه کنید. همچنین می توانید کاپوچینوی های طعم دار مختلفی تهیه کنید. دوستداران قهوه اغلب به جای ریختن شیر بر روی اسپرسو ، ترجیح می دهند اسپرسو و شیر بخار شده را از دو طرف لیوان به طور همزمان بریزند.

قهوه ماکیاتو MACCHIATO

برای درست کردن اسپرسو ماکیاتو یک فنجون (یا یک شات) اسپرسو رو با موکاپات یا دستگاه اسپرسو گرفته و کف فنجون می‌ریزیم. شیر رو با نازل بخار دستگاه اسپرسو یا فرنچ پرس فوم گیری می‌کنیم. روی اسپرسو ۱ تا ۲ قاشق چایخوری شیر فوم گرفته شده ریخته و یه لکه (مقدار کم) فوم شیر روی نوشیدنی اضافه می‌کنیم.

اسپرسو ریسترو RISTRETTO

برای تهیه اسپرسو ریسترو ، بر خلاف اسپرسو معمولی، باید فقط حدود نصف بیشتر از حد معمول آب در دستگاه اسپرسو بریزید در واقع آب کم تری از پودر قهوه می گذرانیم (به جای 1 اونس آب ، فقط ¾ اونس استفاده کنید) که در پی آن، زمان عصاره گیری کوتاه تر شده (۱۵ الی ۲۰ ثانیه) و قهوه ای با ویژگی های متفاوت ایجاد می کند. اسپرسو ریسترتو نوشیدنی غلیظ تر و مطبوعی را ارائه می دهد ، هرچه زمان تماس آب و قهوه کم تر باشد، تلخی و کافئین نهایی آن کاهش می یابد.

جهت ثبت سفارش و خرید دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز دلونگی به سایت https://delonghi-ir.com مراجعه فرمائید یا از طریق شماره تماس 18 25 63 22 – 021 سفارش خود را نهایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *