آموزشی

قهوه فوری و قهوه معمولی ؟! بررسی و مقایسه کامل برای یک انتخاب بهتر!

قهوه معمولی

قهوه فوری و قهوه معمولی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان محسوب می شوند و بسیاری از افراد در طول روز با آن سروکار دارند و از نوشیدن قهوه نهایت لذت را می برند. البته ممکن است برخی از افراد تمایلی به نوشیدن قهوه فوری نداشته باشند و حتی این نوع قهوه را به عنوان قهوه اصل قبول ندارند. اما با توجه به آمار به دست آمده بیش از نیمی از مردم دنیا به دلایل مختلف قهوه فوری را مصرف می کنند. ما در ادامه این مقاله اطلاعات کاملی را در رابطه با تفاوت قهوه فوری و قهوه معمولی در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. با دلونگی همراه شوید…

قهوه فوری چیست ؟

ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که قهوه فوری چه تفاوتی را قهوه معمولی دارد ؟ آیا نوشیدن قهوه فوری به بدن ما آسیب می رساند ؟ در ابتدا اطلاعات مختصری را در رابطه با قهوه فوری در اختیار شما قرار می دهیم. قهوه فوری در حقیقت همان قهوه معمولی و دم کرده است که برای تهیه آن از فرآیند ویژه ای استفاده می شود.

برای نگهداری قهوه فوری از دو روش اسپری خشک و فریز کردن استفاده می شود. در حقیقت فرآیند ساده تهیه قهوه فوری به این صورت است که در ابتدا قهوه مورد نظر را دم می کنیم سپس آن را خشک و بسته بندی می نماییم. بعد از مدتی برای مصرف قهوه فوری را با استفاده از آب جوش ترکیب نموده و دم می کنیم.

تفاوت قهوه فوری و قهوه معمولی چیست ؟

دو تفاوت اصلی در قهوه فوری و قهوه معمولی وجود دارد ، اولین تفاوت میزان تفاوت موجود در این دو نوع قهوه است. مقدارر کافئینی که در قهوه فوری وجود دارد نسبت به قهوه معمولی کمتر می باشد. البته لازم به ذکر است که مقدار کافئین قهوه فوری با به مقدار قهوه ای که برای نوشیدن مصرف می کنید ، متفاوت می باشد.

اما به طور معمول بسیاری از افراد در یک فنجان قهوه از یک قاشق قهوه استفاده می کنند که اگر بخواهیم میزان کافئین آن را اندازه گیری کنیم میزان کافئین موجود در قهوه فوری نسبت به قهوه معمولی 50 درصد خواهد بود. برای بسیاری از افرادی که به کافئین بالا حساسیت دارند این گزینه بسیار مناسب خواهد بود. در چنین شرایطی با نوشیدن یک فنجان قهوه کافئین بالایی دریافت نخواهند کرد.

تفاوت دوم این دو نوع قهوه در ترکیب شیمیایی آن ها می باشد. در زمان بو دادن و رست کردن دانه های قهوه ، یک ماده شیمیایی به نام آکریل آمید تولید می شود ، متاسفانه این ماده شیمیایی باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان و مشکلات سیستم عصبی می گردد.

علاوه بر این ماده مذکور به صورت یک اندازه در قهوه معمولی و قهوه فوری وجود دارد ، اما بهتر است بدانید که میزان تاثیرگذاری آکریل آمید درون قهوه فوری به اندازه اثر آن در قهوه معمولی نخواهد بود. حال ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که آیا نوشیدن قهوه فوری برای شما ضرر دارد ؟

اگر بخواهیم به طور واضح و روشن پاسخ این سوال را بدهیم باید بگوییم که نوشیدن قهوه فوری ضرری به شما نمی رساند. همان طور که ذکر شد سطح ماده شیمیایی آکریل آمید در قهوه فوری کمی بیشتر از قهوه معمولی است اما میزان تاثیرگذاری آن بسیار کمتر است.

علاوه بر این تمام فواید سلامتی قهوه فوری و قهوه معمولی کاملا یکسان است. قهوه فوری از جمله نوشیدنی هایی است که به عنوان مکمل و نوشیدنی رژیم غذایی مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرد. به این نکته توجه داشته باشید که قهوه به تنهایی هیچ ضرری برای سلامتی شما نخواهد داشت علاوه بر این فواید بسیار زیادی را به همراه دارد. اما در عین حال باید به افزودنی هایی که با این قهوه ترکیب می شوند توجه کنید تا از حد معمول خود عبور نکنند. انواع زیادی از مارک قهوه فوری تولید و به بازار عرضه شده اند. بدین ترتیب توصیه ما به شما این است که اگر قصد تهیه قهوه فوری را دارند حتما از برندهای معتبر استفاده کنید. به طور کلی قهوه فوری ، قهوه ای از قبل تهیه شده می باشد که به یک میزان آسیاب و با فشار زیاد تولید می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *